Operativní leasingCo nás čeká v blízké budoucnosti?
Je nyní výhodnější vůz koupit nebo pronajmout?

Technologie a ani čas nestojí – posouvají se. Mnoho expertů se dnes pře o tom, co bude v příštích pěti letech, a kam se bude segment automobilů nadále ubírat. Denně se s touto palčivou otázkou setkáváme i u nás v SPX-CAR, kde řešíme dotazy zvídavých zákazníků. 

Co bude za rok, dva nebo za pět let?

Upřímně? To neví, bohužel, s naprostou jistotou nikdo. Svůj podíl na tom mají také hlavně regulace vlád a jejich případná ochota/neochota konat. Jako jediní v ČR však nabízíme možnosti operativního leasingu i na velmi krátkou dobu (typicky rok nebo dva roky). Díky této nabídce tak nemusíte s rozhodováním o novém autě vyčkávat. Auto si od nás vezmete na rok nebo dva a po skončení leasingu se pak rozhodnete podle aktuální situace na trhu.

Má smysl vyčkávat na dostupnost elektromobilů?

Dle předních expertů bychom se rozšíření elektromobilů měli dočkat právě během následujících pěti let. Ty by s sebou do té doby měly přinést především snížení jejich pořizovací ceny. Problémem však je, že průměrná rodina či jednotlivec obměňuje vozový park v období delším než 5 let. Ačkoli tu s námi tedy klasické spalovací motory ještě nějakou dobu vydrží, měli bychom se připravit na jejich postupné utlumení. S postupem času totiž bude docházet ze strany vlád k jejich omezování. K největšímu rozšíření elektromobilů dojde, až když budou schopny překonat milník 1000 km na jedno nabití a jejich pořizovací cena klesne na úroveň dnešních automobilů. Pakliže tedy váháte, jestli auto pořizovat nyní nebo až za pár let s nástupem elektromobility, právě pro vás zde máme naši nabídku operativního leasingu, díky kterému můžete mít nové auto již nyní a po pár letech se můžete bez problému znovu rozhodnout o tom, jakou strategii zvolíte v rámci dostupných technologií.

Bude se cena „klasických“ aut nástupem nových technologií snižovat?

Naopak, budou se zdražovat, a toto zdražování již začalo. Zdražení bude postupné, ale významné (později i o statisíce korun). Záchranou není ani to, že si lidé začnou ve větší míře pořizovat ojetiny. Vláda bude totiž právě různými sankcemi na takové lidi tlačit a nutit je tak k tomu, aby se jich zbavili. Elektromobilům zkrátka patří budoucnost a stát si tyto skutečnosti velmi dobře uvědomuje. Mnohé teorie expertů dokonce tvrdí, že v budoucnu bude k pořízení automobilu nejefektivnější cesta formou pronájmu. Lidé si totiž náklady na „vlastní“ automobil nebudou již moci dovolit. Podobné scénáře do jisté míry cítíme již nyní – stále více našich zákazníků se uchyluje k možnosti pronájmu vozu – k operativnímu leasingu. Je totiž nákladově efektivnější a zákazník je díky našemu přijetí zodpovědnosti celkově klidnější a jistější.

V čem bude pro mě výhodný operativní leasing u SPX-CAR?

V rámci našeho operativního leasingu bereme veškerá rizika spojená s prodejem vozu na sebe. Vy coby zákazník zaplatíte pouze amortizaci (= opotřebení) vozu, nikoli jeho plnou cenu. Omezení emisí se nás bude týkat především v letech 2020 a 2021, proto je podle nás pro zákazníka nejvýhodnější volbou zřídit leasing na 1-2 roky. Po jejich uplynutí pak máte opět svobodu volby, jak se ke změnám postavit. Než tedy tato přelomová doba nastane, vy budete mít plně vyhovující auto z našeho vozového parku, a následně se na základě dostupných informací rozhodnete, jakou cestou se po skončení leasingu vydáte. V rámci této délky leasingu u nás unikátně nabízíme vozy modelů VOLVO XC90 a XC60. Pro ty, co se chtějí pojistit i více do budoucna, jsme si připravili i operativní leasing ve variantách 3-4 roky. Díky této variantě se tak vyvarujete toho, že v roce 2020/2021 koupíte některou z prvních sérií automobilů, které budou muset fungovat „ponovu“, a které mohou tak být díky tlaku na automobilky poruchové. V rámci sjednaných leasingů můžete mít také prodlouženou záruku na pět let.

Čím je operativní leasing společnosti SPX-CAR tak unikátní?

S nabídkou krátkodobého leasingu na vozy VOLVO na 1 nebo 2 roky se setkáte výhradně u nás a na největší množství nových vozů, které máme skladem. Umíme naše služby přesně „napasovat“ na vaše individuální potřeby, a to bez jakýchkoli příplatků.

Výhody našeho operativního leasingu ve zkratce:

  • operativní leasing je opravdu pro všechny - pro velké, střední i malé firmy nebo živnostníky. Po domluvě lze zpracovat nabídky i na fyzické osoby nepodnikající nebo zahraniční firmy
  • máte možnost odkupu vozu po skončení nájmu, jinak jsou veškerá rizika spojená s prodejem jen na nás
  • umíme vám nabídnout i individuální kalkulace nájezdů kilometrů (a zase je i zpětně upravit dle vašich potřeb)
  • do splátek rovnou zahrnujeme i náklady na servis a provoz automobilu
  • naše vozy jsou plně pojištěny
  • v případě problémů si nový vůz můžete objednat ještě před uzavřením pojistné události
  • dostanete již přihlášený vůz, a to včetně značek (na přání lze zřídit vlastní podobu značek)
  • naše auta lze vyzvednout ve Zlíně, v Praze, Ostravě a Brně

Ať bude budoucnost jakákoli, naši zákazníci jsou na ni díky našemu operativnímu leasingu dobře připraveni.
Rádi vám zodpovíme další dotazy, kontaktujte nás:

Jakub Lutner
Specialista na operativní leasing
+420 777 909 014 
jakub.lutner@spx-car.cz

Close

Jakub Lutner
Operativní leasing123

Rychlý kontakt

Jakub Lutner
Operativní leasing

SPX-CAR GROUP a.s.
autorizovaný partner Volvo Car
Tř. T. Bati 410
763 02 Zlín-Louky

Po-Pá: 8.30-17.30
So: 9.00-12.00

Tel: +420 777 909 014
E-mail: operativni-leasing@spx-car.cz

Místo předání Zlín

SPX-CAR GROUP a.s.
autorizovaný partner Volvo Car
Tř. T. Bati 410
763 02 Zlín-Louky

Místo předání Praha Vestec

SPX-CAR
Vídeňská 84
252 50 Vestec u Prahy

OPERATIVNÍ LEASING NA VOZY VOLVO

SPX-CAR GROUP a.s. © 2018